Chlorek magnezu

Do utrzymania dróg w Polsce, oprócz soli drogowej, stosowany jest również chlorek magnezu. Związek ten jest niezwykle szybki i wydajny jeżeli chodzi o usuwanie śniegu. Ponadto podobnie jak w przypadku chlorku wapnia wykazuje właściwości ekologiczne - nie wykazuje właściwości wyrządzających szkody środowisku, roślinom i zwierzętom. Nie pozostawia również śladów na obuwiu czy kostce brukowej. Jego skuteczność zawdzięczamy wydzielaniu ciepła (1960kcal/kg), które powstaje podczas wchłaniania wilgoci. Dzięki temu chlorek magnezu roztapia lód i śnieg. Jego działanie można zaobserwować nawet przy temperaturze -50°C, podczas zwykła sól drogowa traci swe właściwości przy temperaturach kilku stopni poniżej zera. Ponadto kilogram chlorku magnezu zastępuje około dziesięciu kilogramów szkodliwej soli drogowej. Po rozsypaniu związek ten pozostaje aktywny nawet przez wiele dni.
Jego największym atutem jest praktyczny brak szkodliwego oddziaływania na organizmy ludzkie a także rośliny. Nie pozostawia osadów na kostce brukowej czy obuwiu. 
Oferowany przez nas chlorek magnezu jest najwyższej jakości, spełnia wszystkie normy. Towar wyprodukowany w Polsce.

 

 Chlorek magnezu zastosowania:

  • zimowe utrzymanie dróg i ciągów pieszych,
  • przemysł farmaceutyczny,
  • dodatek do cementów pozwalający na prace przy ujemnych temperaturach,
  • dodatek do środków zabezpieczających drewno,
  • jako dodatek do pasz oraz nawozów,
  • wykorzystywany w oczyszczalniach ścieków,
  • do balastowania opon,
  • środek zabezpieczający nieutwardzone drogi przed nadmiernym pyleniem,
  • produkty kosmetyczne oraz przemysł włókienniczy.

 

 Skuteczność chlorku magnezu


Chlorek magnezu jest do dziesięciu razy bardziej wydajny od pospolitego, używanego jako sól drogowa chlorku sodu - do zabezpieczenia powierzchni 10 m2 potrzebujemy około 1 do 2 kilogramów tego związku (do zabezpieczenia takiej powierzchni potrzebowalibyśmy ponad 10 kilogramów soli kamiennej). Niekwestionowanym atutem jest również jego korzystny wpływ na okalającą drogi roślinność, z uwagi na właściwości użyźniające glebę. Chlorek magnezu trwale wypełnia szczeliny, w które wsiąka woda, powstająca z roztopionego lodu i śniegu. Zapobiega powstawaniu tzw. "przełomów pośniegowych". Co ważne związek ten podobnie jak chlorek wapnia nie niszczy karoserii. Chlorek magnezu obniża wilgotność powietrza. Na nawierzchniach luźnych, gruntowych wiąże kurz i wydanie eliminuje wzbijanie się pyłów.
 

 

 Chlorek magnezu w przemyśle

Chlorek magnezu wykorzystywany jest również w produkcji suplementów diety. Stanowi on dobre i tanie źródło magnezu na organizmu zarówno ludzi, jak i zwierząt. Działa silnie żółciopędnie i rozwalniająco na zasadzie osotycznej. Wykazuje działanie wzmagające perystaltykę jelit i pobudzające przemianę materii. Związek ten może mieć również zastosowaniu w leczeniu depresji - u ludzi z cukrzycą i obniżonym poziomem magnezu w surowicy osiąga skuteczność porównywalną z imipraminą (lekiem z grupy leków przeciwdepresyjnych). Ponadto chlorek magnezu znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle drzewnym jako impregnat oraz do sporządzania roztworów chłodzących. Jest również ważnym koagulantem używanym w produkcji tofu z mleka sojowego.
 

 

 Chlorek magnezu drogi

Podobnie jak w przypadku chlorku wapnia, chlorek magnezu wykazuje dużo niższą temperaturę zamarzania, niż popularna sól drogowa. Przekłada się to na owocną pracę podczas odladzania i odśnieżania dróg. Ponadto chlorek magnezu nie powoduje korozji metali oraz uszkodzeń nawierzchni, tak jak dzieje się to w przypadku używania chlorku sodu.
 

 

 Chlorek magnezu i wpływ na środowisko

Nie stwierdzono ujemnego wpływu chlorku magnezu na środowisko. Chlorek magnezu nie jest uważany za toksyczny, trwały w środowisku ani ulegający bioakumulacji. Wykazano, że związek jest korzystny dla roślin, ponieważ użyźnia glebę. Nie powoduje również urazów delikatnych łap naszych czworonogów.
 

 

Chlorek magnezu cena

Zapytania cenowe:
Dawid Charytanowicz      tel: +48 796 796 799

dyrektor ds handlu             e-mail: biuro@dmcsalt.pl

Formularz online:               

Cena zakupu chlorku magnezu jest wyższa niż cena soli drogowej ale licząc wszystkie koszty okazuje się, że chlorek jest tańszym rozwiązaniem. Cena chlorku magnezu kalkulowana jest indywidualnie w zależności od zamówienia. Przy kalkulacji brana jest pod uwagę ilość zamawianego towaru i sposób pakowania. Nasze produkty można odebrać własnym transportem lub zamówić z dostawą. Koszt dostawy ustalamy indywidualnie w zależności od miejsca dostarczenia. Zachęcamy do podpisania umów długoterminowych.