Jak się przygotować do matury z angielskiego
6 kwietnia 2022

Przygotowanie do matury, szczególnie z języka angielskiego to proces, w którym liczy się skompletowanie odpowiednich materiałów, publikacji rekomendowanych przez pedagogów, udział w zajęciach dodatkowych. Naturalnie od samego początku warto utrzymać systematyczność, ponieważ wtedy nauka języka wchodzi w krew. Jakie narzędzia warto zastosować, żeby ułatwić sobie życie?

Grupy językowe dostępne bezpłatnie lub konwersacje na kursach językowych

To coraz popularniejsza forma wspólnej nauki języków obcych, nie tylko angielskiego. Grupy konwersacyjne można dopasować do aktualnego poziomu, a nawet spotkać native speakera, który chce wymienić się wiedzą na zasadzie wzajemności. Grupy językowe tworzą się spontanicznie z dostępem przez fora językowe, albo media społecznościowe. Z drugiej strony większość szkół językowych też proponuje taką formę przełamywania barier komunikacyjnych, w mówieniu. Proste konwersacje można też nagrywać samodzielnie przez mikrofon, a później sobie odtwarzać, ale to zadanie nieco bardziej czasochłonne.

Jak się połapać w tym całym materiale, czyli repetytorium angielski matura

Dobrze opracowane repetytorium angielski matura to szansa na zebranie niezbędnego materiału w jednym miejscu i gwarancja wykonywania ćwiczeń zgodnie z aktualnymi wymaganiami edukacyjnymi. Warto poszukiwać materiałów z dodatkowymi nagraniami, bonusami, promocjami na wykupienie kursów w zewnętrznych źródłach. Repetytorium z angielskiego na maturę to właściwie pozycja obowiązkowa dla każdego ucznia, który nie chce zostać w tyle, albo miał do tej pory spore zaległości.

Słuchanie ciekawych podcastów

Umiejętności słuchania wyrabiają się najczęściej przez słuchanie podcastów, najczęściej związanych z hobby. Ciekawe materiały wciągają i pokazują, że język obcy staje się z czasem integralną częścią życia. Podcasty to nie wszystko. Warto też od czasu do czasu coś opublikować po angielsku, albo rozwiązać testy maturalne z lat poprzednich, żeby przyzwyczaić się do nadchodzącego wyzwania.

Na zakończenie

Nauka języka na maturę nie powinna skończyć się tylko na egzaminie, ale trwać przez całe życie.